Masaż

  • Zwyrodnienia 

Najpopularniejszą formą jest zwyrodnienie stawów. Powoduje ono ból oraz ograniczenia w ruchomości stawów. Bardzo dobrą formą walki ze zwyrodnieniami jest rehabilitacja medyczna. Jest to rodzaj terapii, który przeprowadzony przez wykwalifikowanego specjalistę nie tylko pozwala zlikwidować ból, ale również wspomaga powrót do pełnej sprawności.

 

  • Masaż modelujący bańką chińską

Masaż ten jest doskonałym zabiegiem w szczególności dla osób będących w trakcie odchudzania lub borykających się z problemem mało elastycznej skóry i rozstępami. Ponadto jako doskonałe dopełnienie diety odchudzającej, masaż modelujący bańką chińską nie tylko poprawia jędrność i elastyczność skóry, ale również przyspiesza metabolizm oraz wspomaga usuwanie z organizmu toksyn i szkodliwych substancji przemiany materii. Poprawienie napięcia i wyglądu skóry jest dostrzegalne poprzez zmniejszanie się rozstępów oraz wyraźnie mniejszą widoczność cellulitu. Efekt jest najlepiej widoczny po przejściu serii masaży bańką chińską.

Masaż modelujący bańką chińską polega na stymulacji tkanki podskórnej poprzez zastosowanie zasysania próżniowego. Dzięki pobudzeniu tych tkanek poprawia się mikro-cyrkulacja krwi dająca wymienione wcześniej efekty. Oprócz tego zabieg ten ma doskonałe właściwości relaksujące i odprężające. Ponadto pozytywnie wpływa na zmniejszenie bólu kręgosłupa i napięcia mięśniowego.

 

  • Masaż relaksacyjny

Dedykowany w szczególności osobom, które przeżywają ciężkie i stresujące chwile, potrzebującym wyciszenia i odpoczynku. Masaż relaksacyjny charakteryzuje się powolnymi, powtarzalnymi i spokojnymi ruchami, które doskonale koją zmysły i usuwają stres. Dzięki zastosowaniu takiego oddziaływania na ciało możemy liczyć na bardzo skuteczny i pozytywny wpływ zabiegu na układ nerwowy. Delikatny dotyk pozwala zredukować negatywne skutki długotrwałego stresu, nerwice i napięcie psychiczne. Masaż relaksacyjny doskonale rozluźnia mięśnie i przynosi ukojenie zmęczonemu ciału po ciężkim dniu. Wszystkie te zalety mają też bezpośrednie przełożenie na fakt, że masaż ten w znaczący sposób pomaga walczyć z bezsennością. Ponadto poza cechami rozluźniającymi, masaż relaksacyjny pobudza i poprawia krążenie krwi i limfy. Jest też jednym z najbezpieczniejszych masaży i nie ma żadnych przeciwskazań do jego stosowania.

 

 

  • Masaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny to rodzaj masażu charakteryzujący się dużą precyzją ruchów. Wykonywany jest w celu pobudzenia krążenia krwi i limfy. Pozwala skutecznie ujędrnić skórę, pozbyć się obrzęków i cellulitu oraz wyregulować gospodarkę wodną organizmu. Nie ma skuteczniejszego sposobu na likwidację obrzęków. Ponadto wzmacnia cały system limfatyczny. Dodatkowo masaż limfatyczny pomaga pozbyć się z organizmu szkodliwych substancji i toksyn, dzięki manualnemu przepychaniu płynów w kierunku węzłów chłonnych, tym samym poprawiając znacząco wygląd skóry. Szczególnie zalecany osobom borykającym się z nadmiernym zatrzymywaniem wody w organizmie, zespołem ciężkich nóg i cellulitem. Idealny również do likwidacji cellulitu, poprawienia kondycji skóry i detoksykacji organizmu.

 

 

  • Masaż autorski- połączenie masażu sportowego, drenażu i baniek chińskich

Dzięki połączeniu kilku technik masażu, zabieg ten sprawdza się w wielu sytuacjach i u szerokiego grona klientów. Przede wszystkim czerpie z bogactwa starożytnej medycyny chińskiej. Przy użyciu próżni i podciśnienia wytwarzającego się pod bańką chińską, znacząco wpływa na mikrokrążenie. Ponadto skutecznie rozbija tkankę tłuszczową, która dzięki temu może zostać łatwiej spalona, a tym samym wyraźnie wpływa na redukcje nadmiaru tej tkanki i modeluje sylwetkę. Znakomicie usuwa również nagromadzone w organizmie toksyny, będące główną przyczyną powstawania tak zwanej skórki pomarańczowej. Dzięki pobudzeniu mikrokrążenia poprawia się również wygląd skóry, zostaje ona wygładzona i ujędrniona. Stanowi więc doskonałe uzupełnienie diety odchudzającej i ćwiczeń spalających tłuszcz.

Dodatkowo autorski masaż inspirowany jest również masażem sportowym. Jest to taki typ zabiegu, który wspomaga proces odnowy biologicznej, również w profesjonalnych programach treningowych. Masaż sportowy odróżnia się od klasycznego, wykorzystaniem większej siły i energii do jego przeprowadzenia, w celu zwiększenia efektywności. Dużym atutem masażu sportowego jest jego siła w zapobieganiu kontuzjom. Zabieg ten rozgrzewa i relaksuje mięśnie, a dzięki temu również likwiduje skutki przetrenowania i nie dopuszcza do powstawania zakwasów po intensywnym treningu.

Masaż autorski jest doskonałym zabiegiem zarówno po ciężkim treningu, jak i podczas diety uzupełnionej intensywnymi ćwiczeniami. Relaksuje i odpręża, a jednocześnie pozwala znacznie szybciej wrócić do formy po wzmożonym wysiłku fizycznym.

 30.05  – 31.05.2024

GABINET ZAMKNIĘTY