Skuteczne odchudzanie

Jeszcze 15 lat temu Polacy uważani byli za społeczeństwo niezagrożone otyłością. W ciągu dekady ten stan rzeczy drastycznie uległ zmianie. Jak wynika z raportu Urzędu Statystycznego Unii Europejskiej (2013) spośród 19 narodów wybranych do badań znaleźliśmy się na szóstym miejscu, jeśli chodzi o odsetek ludzi otyłych. Otyłość jest uważana za pandemię XXI wieku. Charakteryzuje się nadmiernym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej (powyżej 15% masy ciała dorosłego mężczyzny i ponad 25% masy ciała dorosłej kobiety) i wskaźnikiem masy ciała (BMI) równym lub powyżej 30 kg/m2, czego konsekwencją jest pogorszenie jakości życia, niepełnosprawność i zwiększone ryzyko przedwczesnego zgonu.

Dzięki najnowszej aparaturze BICOM Optima możliwe jest wspomaganie odchudzania oraz walki z nadwagą o wiele skuteczniej niż dotychczas. Zabiegi rozpoczyna konsultacja medyczna wraz z zaleceniami żywieniowymi.
Terapie odbywają się raz na 10 -14 dni i trwają około godziny. W celu podtrzymania efektu po zakończonym cyklu zabiegów, zalecane są sesje przypominające, średnio raz w miesiącu. 

PROGRAMY TERAPEUTYCZNE W CYKLU TERAPII:

redukcja uciążliwego uczucia głodu,
• pohamowanie łaknienia (szczególnie na słodycze),
• pomoc w pozbyciu się ataków tzw. wilczego apetytu,
• detoksykacja organizmu (usuwanie blokad i toksyn),
• przyspieszenie spalania tłuszczów,
• usprawnienie przemiany materii,
• regulacja zaburzeń hormonalnych na różnym tle,
• regulacja równowagi kwasowo-zasadowej,
• usprawnienie perystaltyki jelit,
• wspomaganie rozpadu komórek tłuszczowych.

Zabiegi te w znaczący sposób wspomagają odchudzanie, jednak muszą być połączone z odpowiednią dietą, aby dawały oczekiwane efekty.

Zachęcamy do zastosowania diety białkowej LIGNAFORM, która została opracowana przez Laboratorium THERASCIENCE. Dieta ta pozwala na osiągnięcie spektakularnych efektów na dłuższą metę, bez obaw o efekt jo-jo.

Opiera się ona na pięciu podstawowych zasadach. Zakłada redukcję ilości spożywanych cukrów, zmuszając tym samym organizm do spalania rezerw tłuszczowych oraz zwiększenie ilości spożywanego białka wysokiej jakości, które ma niebywale pozytywny wpływ na masę mięśniową i utrzymanie sytości przez dłuższy czas. Ponadto bardzo ważna jest suplementacja Lignaform, aby nie występowały braki minerałów w organizmie oraz wspomagająca spalanie tłuszczu. W tym celu należy zastosować tabletki z chromem lub naturalne metody wykorzystujące cynamon, zieloną herbatę oraz kwasy Omega-3.  Szczególną uwagę w trakcie terapii odchudzającej przywiązujemy do skóry, zwłaszcza dojrzałej. Wprowadzenie dodatkowych aktywnych składników takich jak kolagen, kwas hialuronowy, koenzym Q10, mieszanki olejów zapobiegają wiotczeniu skóry, powstawaniu zmarszczek oraz wspomagają redukcję cellulitu.

Kluczem do skuteczności diety jest zorientowanie się w złych nawykach żywieniowych, aby móc je zmienić. Program odchudzania jest bardzo indywidualny i dobrany do jednostkowych potrzeb pacjenta. Ogromną zaletą terapii jest trwałość efektów. Poza zmianą sposobu żywienia i suplementacją bardzo ważne jest, aby pamiętać o aktywności fizycznej. Powinna być ona dopasowana indywidualnie do stanu zdrowia i stopniowo zwiększana, aby stawiać przed ciałem kolejne wyzwania.

Pacjenci podejmujący się stosowania diety Lignaform otrzymują indywidualne wsparcie. Dieta przyczynia się zarówno do zmniejszenia masy ciała, jak i do poprawy ogólnego samopoczucia i polepszenia kondycji skóry. Posiłki są łatwe do przygotowania (preparaty w postaci torebek) i gwarantują bogactwo smaków, które się nie nudzą. Ponadto metoda jest bardzo elastyczna, a pacjenci otrzymują do dyspozycji – poza profesjonalnymi poradami – dostęp do strony internetowej.

Dieta Lignaform ogranicza spalanie rezerw mięśniowych na rzecz spalania tłuszczu. Jest to zdrowa metoda odchudzania, mająca zbawienny wpływ na kondycję ciała.

Rozpoczęcie diety wskazane jest w przypadku osób:

  • w wieku powyżej 18 lat
  • z nadwagą lub otyłością (BMI w przedziale 25-29)
  • zagrożonych chorobami układu sercowo – naczyniowego, cukrzycą typu 2, chorobami kostno – stawowymi, powodowanymi przez zbyt dużą masę ciała

Przy zachowaniu dyscypliny w stosowaniu diety, rezultaty są szybko widoczne, bo już po 10 dniach. W tym czasie pacjenci tracą nawet 3 kg. Tak zdecydowana różnica wagi ma bardzo motywujący wpływ i pomaga trwać w postanowieniach.

 30.05  – 31.05.2024

GABINET ZAMKNIĘTY