Nikotynizm

Palenie papierosów jest wysoce szkodliwym nałogiem. Nikotyna w krótkim czasie niszczy płuca i układ oddechowy doprowadzając do licznych, groźnych chorób, a obok tego prowadzi do zatrucia całego organizmu.

Zerwanie z nałogiem jest niezwykle trudne. Wymaga dużo samozaparcia i siły woli. Czasem jednak to nie wystarcza i zachodzi konieczność wsparcia się lekami lub innymi terapiami. Bardzo skuteczne, jako wspomaganie rzucenia palenia, jest użycie aparatu biorezonansowego BRT.

Biorezonans jest metodą, która do terapii wykorzystuje promieniowanie wytwarzane naturalnie przez komórki własne organizmu. Każda z komórek wytwarza wokół siebie niewielkie pole magnetyczne. Z kolei pola magnetyczne sąsiadujących komórek układają się we wzorce, indywidualne dla każdego narządu. Poprzez zmiany w strukturze pola magnetycznego poszczególnych tkanek można z łatwością zlokalizować zmiany patologiczne. Biorezonans – w odpowiedzi na takie zmiany – wytwarza własne pole magnetyczne, które jest w stanie stopniowo reperować zmiany w żywym organizmie. Dlatego też jeżeli w tak delikatny i nieinwazyjny sposób możemy pomóc sobie w pozbyciu się nałogu, warto wykorzystać tę szansę.

Co grozi nałogowemu palaczowi? Lista chorób jest długa, jednak do najpoważniejszych z nich należą:

  • nowotwory, substancje smoliste zawarte w papierosach oraz nikotyna mają szalenie negatywny wpływ na błony śluzowe w całym ciele. Dlatego też największe ryzyko występowania nowotworu obejmuje płuca, przełyk, krtań, język, trzustkę oraz nerki. Z badań wynika, że znacznie bardziej na zachorowanie narażone są kobiety niż mężczyźni. Natomiast u mężczyzn znacząco zwiększa się ryzyko zachorowania na raka pęcherza
  • choroby układu oddechowego, największy wpływ na układ pokarmowy mają substancje smoliste, nikotyna jest tutaj zagrożeniem pobocznym. Palacze są znacznie bardziej narażeni na astmę, gruźlicę oraz przewlekłe zapalenie oskrzeli
  • choroby serca i układu krążenia, w tym tętniak aorty, miażdżyca, choroba wieńcowa, zawał serca czy udar mózgu

Ponadto palenie papierosów szczególnie źle oddziałuje na cerę i oczy. Skóra twarzy staje się szara, cienka, powstają liczne zmarszczki i pojawia się problem pękających naczynek. Natomiast oczy, poprzez działanie na nie dymu papierosowego, częściej cierpią na zapalenie spojówek, a w dalszej perspektywie – zwyrodnienie plamki żółtej.

Wyraźnie widać więc, że z rzucenia palenia płynie zdecydowanie więcej pożytku, niż można mieć przyjemności z pozostania w nałogu.

Biorezonans wykazuje aż 90% skuteczność w terapii nikotynizmu. W większości przypadków jedna wizyta rozwiązuje problem. U 10% pacjentów potrzebne są dwie wizyty. Jest to jednak niesamowita ulga dla organizmu oraz dla portfela, móc się pozbyć w tak krótkim czasie tak wyniszczającego nałogu.

Sekret metody BRT opiera się na podwójnym działaniu. Przede wszystkim poprzez odtruwanie organizmu i pozbycie się nagromadzonych w nim toksyn. Po drugie BRT skutkuje zmniejszeniem głodu nikotynowego. Dzięki temu podwójnemu działaniu potrzeba palenia nie pojawia się nawet w sytuacjach stresujących, czy w towarzystwie osób palących.

Proces oczyszczania organizmu z nikotynowych toksyn zachodzi za pośrednictwem nerek i jelit. Dlatego też po terapii BRT zalecane są częste ciepłe kąpiele i wypijanie dużych ilości wody w celu wspomagania wypłukiwania toksyn.

W ramach przygotowania do zabiegu niezbędne jest wypalenie papierosa, który zostanie umieszczony w aparacie. Uruchomienie aparatury spowoduje wygaszenie głodu nikotynowego. Bardzo ważne jest, aby po zakończeniu terapii biorezonansem nie zapalić więcej ani jednego papierosa, gdyż może to doprowadzić nawet do wymiotów czy biegunki.

 

200zł

 30.05  – 31.05.2024

GABINET ZAMKNIĘTY